5 patarimai kaip kūrybiškai apšviesti sodą

Nepaneigsi, jog geriausia išeitis yra paskirti tam dizainerį, bet jeigu tokio noro nėra žinoma galima apsieiti ir be jo.

Už dizainerio paslaugas kartais tenka sumokėti ne mažus pinigus ir dar likote nepatenkintas jų sprendimais. Apšvietimas lauko šviestuvais netinka, dizainas ne prie širdies ar koks kitas sprendimas netinkamas ir štai Jūs liekate nepatenkintas, tad kitu atveju daryti viską pagal savo skonį.

Tad dėl to mes jums siūlome susipažinti su mūsų 5-iais patarimais.

5 patarimai kaip kūrybiškai apšviesti sodą

Apšvietimo planavimas

Prieš pradedant darbus svarbu žinoti planą. Visų pirma turėkite idėją, ją plėtoti tikrai lengviau, nei ją sukurti. Pasikonsultuokite su aplinkiniais, paklauskite ka jie mano apie jūsų idėja.

Kadangi lauko apšvietimas yra skirstomas į funkcinį ir dekoratyvinį, reikia subalansuoti jų derinį. Vienas kitą jie turi papildyti. Vien dėl to rekomenduojame pirma apšvietimą apgalvoti ir suplanuoti – prieš pradedant darbus, nes po to gali tekti visą sodą apverti aukštyn kojomis.

Tad jeigu jau turite idėja ir norite ją vykdyti, atminkite, jog reikia suplanuoti ir funkcinius šio darbo aspektus. Pavyzdžiui, kiemo teritorijoje elektros kabeliai turi būti klojami 60 cm gylio grioveliuose, taip pat reikia apsaugoti laidą nuo mechaniniu sužeidimų. Tai galite padaryti įkišdami paklotą į plastikinį vamzdelį.

Nubrėžkite planą ant popieriaus lapo ar kompiuteryje, laikui bėgant galite pamiršti kur iškojote laidus.

Funkcinis kiemo apšvietimas

Šis apšvietimas yra skirtas žmogaus saugumui. Jis lygiai toks pat svarbus kaip ir dekoratyvinis apšvietimas, ypač jei kieme turite baseiną.
Iš funkcinės pusės rekomenduojame apšviesti visus takus, laiptus ir įvairiausius praėjimus.

Dekoratyvinis apšvietimas

Jeigu gerai atliktas darbas, dekoratyvinis apšvietimas suteiks romantikos bei grožio jūsų vidiniam kiemui. Rinkitės lengvos šviesos apšvietimą, apšvieskite medžius, krūmus, augalus ir gėles. Apšvietus šią augaliją iš apačios – suteikiama labai įspūdingai atrodanti eksterjero detalė.

Vakare apšviesti medžiai atrodo įspūdingai. Norint apšviesti lysves, augalus ar gėles rekomenduojame naudoti išmontuojamus arba išimamus apšvietimus, nes metų laikams kintant augalai keičiasi, tad ir vaizdas keičiasi.

Vandens apšvietimas

Baseino apšvietimą irgi pakankamai svarbu yra suplanuoti, gilūs baseinai reikalauja šiek tiek kitokio pobūdžio apšvietimo nei seklesni baseinai, nes šviesos kampas kinta priklausomai nuo vandens kiekio, bei jo spalvos.

Taip pat vandenį esanti apšvietimas turi būti atsparus vandeniui, slėgiui. Jeigu vanduo baseine drumstas vėlgi šviesos kampas kinta

Lauko šviestuvai

Lauko apšvietimui dažniausiai naudojamos lempos kaip metalo halogeninės, kaitrinės, liuminescencinės ar natrio.

Tačiau populiariausios yra šiuolaikinės LED.

Apibendrinimas

Kad ir kiek patarimų Jūs sulauksite iš kitų, svarbiausia yra Jūsų pačių nuomonė, nes aplinka kuriatės sau ir savo artimiesiems.

Jeigu norite susipažinti su daugiau aplinkos apšvietimo ypatumų, apsilankykite bijunai-prienamo.lt

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Skusti plaukelius namuose ar apsilankyti depiliacijos salone?

Šiuolaikinė pramonės plėtra kviečia nepageidaujamiems plaukams šalinti pasitelkti aparatinės kosmetologijos pasiekimus – lazeriu ar elektroepiliacija. Elektroepiliaciją Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose rekomenduojama atlikti tik...

Kaip sukurti minimalistinį namų interjerą?

Minimalistinis stilius buvo sukurtas XX a. Tuo metu augo pramonė, atsirado naujų technologijų, keitėsi žmogaus mąstymas. Žmonės siekė atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai atsispindėjo...

Kamado Bono Media grilis (dar žinomas kaip kamado rūkykla, kamado orkaitė arba kamado viryklė) yra tradicinė japoniška anglimis arba malkomis kūrenama viryklė. Keramikinė kamado...