6 patarimai kaip namų sąlygomis atlikti dantų balinimą

Dantų baltumas yra svarbus dalykas kiekvienam žmogui. Kiekvienas nori, kad jo šypsena atrodyti kerinti bei graži. Tam, kad būtų galima pasiekti šį efektą taip pat yra svarbu turėti lygius dantis.

Kiekvienas ortodontas Vilniuje, Kaune ar kitame mieste patvirtins tai. Šiame straipsnyje aptarsime vieną iš svarbiausių gražios šypsenos faktorių, tai yra dantų balinimą namų sąlygomis.

Šios strategijos gali padėti balinti dantis namų sąlygomis

1. Dietos pakeitimai

Pašalinus maisto produktus, žyminčius dantis, galima išvengti tolesnio dažymo. Maistai ir gėrimai, kuriuose yra taninų, pavyzdžiui, vynas ir arbata, gali nudažyti dantis. Kava ir tamsios soda ir sultys taip pat gali jas nudažyti.

Dėl rūgštinio maisto dantys gali atrodyti geltoni, nusidėvėję emalį. Žmonės, kuriems rūpi dantų spalva, turėtų vengti per didelio citrusinių vaisių, kavos ir sodos vartojimo. Arba jie visada po vartojimo turėtų išsivalyti dantis.

Odontologai prieš valydami dantis paprastai rekomenduoja palaukti 30 minučių po valgio. Rūgštys gali susilpninti emalį, todėl per greitas valymas gali pakenkti.

Metus rūkyti tabako gaminius galima sumažinti nikotino dėmių riziką. Tai taip pat gali užkirsti kelią dantų ėduoniui ir dantenų ligoms, kurios gali pakenkti emaliui ir sukelti burnos sveikatos problemų.

2. Skalauti burną aliejumi

Aliejaus traukimas yra terminas reiškiantis plauti burną aliejumi, kad būtų pašalinti nešvarumai, bakterijos ir šiukšlės. Tai nepakeičia įprasto dantų valymo ar dantų valymo, tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad burnos plovimas tam tikrais aliejais gali padėti balinti dantis.

Amerikos odontologų asociacija (ADA) dantų valymą aliejumi laiko netradicine odontologija, teigdama: „Nėra patikimų mokslinių tyrimų, kurie įrodytų, kad aliejaus traukimas sumažina ertmes, išbalina dantis ar pagerina burnos sveikatą ir savijautą“.

Norėdami išbandyti šį metodą, po valymo minutę praskalaukite burną aliejumi, tada išspjaukite.

Tinkamas aliejus yra:

  1. kokosų aliejus
  2. saulėgrąžų aliejus
  3. sezamų aliejus

3. Naudoti kepimo soda

Kepama soda gali švelniai nuvalyti dėmes ant dantų paviršiaus. Kai kurie žmonės nerimauja, kad soda yra per griežta ir gali susmulkinti emalį, tačiau 2017 m. tyrimai parodė, kad tai yra saugus būdas pašalinti dėmes.

Kepimo soda taip pat gali padėti kovoti su bakterijomis, o tai rodo, kad ji gali sumažinti apnašas ir išvengti dantų ėduonies.

4. Naudoti vandenilio peroksidą

Vandenilio peroksidas yra švelnus baliklis, kuris gali padėti balinti nudažytus dantis. Siekdamas optimalaus balinimo, žmogus gali pabandyti valyti sodos ir vandenilio peroksido mišiniu 1-2 minutes 2 kartus per dieną, savaitę. Jie turėtų tai daryti tik kartais.

Vandenilio peroksidas gali padidinti dantų jautrumą, todėl jis netinka ilgalaikiam naudojimui ar žmonėms, kurie jau turi jautrius dantis.

5. Balinimas vaisiais

Papajos ir ananasai, kurie turi fermentus, atitinkamai papajose ir ananasuose, gali padėti balinti dantis.

2012 m. Tyrimas „Trusted Source“ rado preliminarius įrodymus, kad tirpalai, kurių sudėtyje yra šių ingredientų, gali sukelti kuklų balinimo efektą. Tačiau tyrimo autoriai įspėja, kad norint nustatyti, ar šie fermentai yra veiksmingi, reikia atlikti daugiau tyrimų.

6. Puikios burnos higienos palaikymas

Puikios burnos higienos palaikymas yra svarbiausias dalykas, kurį žmogus gali padaryti, kad sumažėtų dantų pageltimas.

Reguliarus dantų valymas ir valymas siūlais apsaugo emalį, apsaugo nuo dantenų irimo ir pašalina dėmes.

Gerą burnos higieną apima

Dantis valyti bent du kartus per dieną. Žmogus taip pat turėtų valyti aplink dantenas ir dantų galus, naudojant fluoro dantų pastą.

Fluoras gali kovoti ir net panaikinti dantų ėduonį. Nors kai kurie žmonės priešinasi fluoro naudojimui, odontologai mano, kad fluoras yra saugus ir naudingas dantims. Dantų siūlu pašalinamos apnašos tarp dantų.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme 6 būdus, kurie gali padėti atlikti dantų balinimą namų sąlygomis. Sekite šiuos patarimus ir galite būti tikri, kad Jūsų dantis taps stulbinamai balti.

Daugiau apie dantų priežiūrą galite sužinoti dentes.lt

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Skusti plaukelius namuose ar apsilankyti depiliacijos salone?

Šiuolaikinė pramonės plėtra kviečia nepageidaujamiems plaukams šalinti pasitelkti aparatinės kosmetologijos pasiekimus – lazeriu ar elektroepiliacija. Elektroepiliaciją Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose rekomenduojama atlikti tik...

Kaip sukurti minimalistinį namų interjerą?

Minimalistinis stilius buvo sukurtas XX a. Tuo metu augo pramonė, atsirado naujų technologijų, keitėsi žmogaus mąstymas. Žmonės siekė atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai atsispindėjo...

Kamado Bono Media grilis (dar žinomas kaip kamado rūkykla, kamado orkaitė arba kamado viryklė) yra tradicinė japoniška anglimis arba malkomis kūrenama viryklė. Keramikinė kamado...