Apie vaikų sveikatos patikrinimą

Vaikams sveikatos patikrinimas atliekamas kiekvienais metais, privalomas visiems iki 18 metų ir pilnamečiams mokiniams pagal bendrojo ugdymo programas. Profilaktinių vaikų sveikatos tikrinimo tikslas- išsiaiškinti ar nėra rizikos vaiko sveikatai, ar vaiko raida ir branda atitinka jo amžiaus normatyvus. Vaikų sveikatos tikrinimas atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje vaikas yra prirašytas. Tikrinimą atlieka šeimos gydytojas arba vaikų ligų gydytojas. Vaikų dantų ir burnos higienos būklę tikrina gydytojas odontologas.

Kodėl reikalingas profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas?

Vaikų sveikatos patikrinimas reikalingas augančiam vaikui ir ugdymo įstaigoms. Patikrinus sveikatą, išduodamas mokinio sveikatos pažymėjimas, jame pateikiami sveikatos patikrinimo duomenys, gydytojo išvados ir rekomendacijos. Tokiame pažymėjime yra nurodoma fizinio ugdymo grupė, pagal kurią vaikui parenkamas tinkamas fizinis krūvis. Kiekvienais metais atliekamas vaikui profilaktinis patikrinimas padeda išvengti ligų, stebėti jo raidą, užtikrinti gerą sveikatos būklę. Šeimos gydytojas ar vaikų ligų gydytojas, esant poreikiui paskiria tyrimus, siunčia specialisto konsultacijoms arba atlikti diagnostinį tyrimą.

Profilaktinei patikrai priskiriami: odos, burnos apžiūra, arterinio kraujo spaudimo matavimas, regėjimo aštrumo nustatymas, klausos patikrinimas, bendro kraujo ir šlapimo tyrimai, svorio, ūgio matavimas, gliukozės kiekio kraujyje ištyrimas.

Vaikų chirurgai

Vaikų chirurgai Šiauliuose konsultuoja mažuosius pacientus: kepenų, tulžies, kasos skrandžio ligų klausimais, esant pilvo skausmams, virškinimo trakto sutrikimamas, atlieka pilvo organų echoskopijas ir operacijas.

Kada reikia vaikų chirurgo konsultacijos?

Chirurgo konsultacijos vaikams gali prireikti įgimtoms ar įgytoms pilvo, krūtinės, plaučių ir kitoms ligoms, priklausomai nuo situacijos vaikų chirurgas gali skirti chirurginį arba terapinį gydymą, o esant poreikiui nukreipti pas kitus specialistus. Tėvams su vaikais dažnai tenka kreiptis į gydymo įstaigas dėl atsiradusių odos problemų, žaizdų, nudegimų, išbėrimų, įaugusių nagų. Turintiems urologinių susirgimų tai pat tenka apsilankyti pas šį specialistą. Pirmiausia taikomas medikamentinis gydymo būdas, bet kiekvienas atvejis išskirtinis, individualus, todėl dažnai neapseinama ir be chirurginio gydymo.

Net ir nedidelė chirurginė intervencija atliekama bendroje nejautroje. Po operacijų mažieji pacientai dažniausiai sveiksta greičiau nei suaugusieji.

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Toksinis šunų maistas

Šunys valgo didžiąją dalį produktų, kuriuos jūs jiems duosite. Tačiau ne visi kasdieniai maisto produktai ir gėrimai yra saugūs bei sveiki šunims. Yra rekomenduojame maitinti...

Už ką yra atsakingas vertimų biuras?

Vertimo biuras yra atsakingas už tai, kad tekstai, dokumentai, straipsniai, moksliniai darbai, sutartys  būtų kokybiškai išversti, todėl visada geriausia rinktis profesionalus. Naudodamiesi vertimų biuro...

Kokios situacijos gali priversti pasinaudoti vertimo biurų paslaugomis?

Su reikiamybę išversti kokio nors tipo tekstus į kitą kalbą susiduria daug kas. Vieniems tai kasdienybė darbinėje veikloje, kitiems reikalinga paslauga gyvenime, kai studijuojama...