Baldų tipai ir pagrindinės jų savybės

Jei kuriate naujus namus arba rengiate planus masinei renovacijai, ko gero esate rimtai pagalvoję apie naujų baldų įsigijimą savo namuose. Tiesa, atsivertus kokį internetinės parduotuvės katalogą, mus greitai pasitinka dešimtys baldų rūšių ir šimtai pačių baldų.

Ar tai būtų komodos, lentynos, sofos, foteliai ar dar kažkas – norint tiksliai rasti tai kas mūsų namams bus geriausia, būtina tinkamai įvertinti kokie baldai labiausiai tiks kokiam kambariui. Šis straipsnis – būtent apie tai baldų tipus, jų savybes ir tinkamumą skirtinguose kambariuose.

Svetainės baldai

Svetainė – pagrindinis mūsų namų kambarys. Su tuo, ko gero sutiktų daugelis. Čia daugiausiai laiko mes leisime vakarais po darbo, čia kviesime draugus ir gimines pobūviams. Todėl tinkamai suderinti baldus – itin svarbi jūsų misija.

Ko gero čia tikrai norėsis patogumo ir komforto, tačiau tuo pačiu ir didelio praktiškumo bei estetinio grožio. Renkantis baldus čia svarbiausia būtų tinkamai išnaudoti kambario plotą, tačiau, žinoma, nepergrūsti jo daiktais, tam, kad nebūtų sunku vaikštinėti po kambarį.

Svarbiausi baldai:

  • Sofos – komfortas ir patogumas
  • Išskleidžiamas fotelis – papildomas praktiškumas ir vieta miegoti svečiams
    Kėdės – patogūs krėslai bus jaukūs tiek jums, tiek svečiams.

Valgomasis

Savaime suprantama, jog šiame kambaryje bus dažniausiai valgoma bei rengiamos įvairios šeimyninės šventės ar pasisedėjimai. Šioje namų vietoje ko gero norėsis labiau atsipalaiduoti, jaukiai pasisedėti, todėl čia reikėtų stengtis kurti kaip įmanoma jaukesnę atmosferą.

Svarbiausi baldai:

  • Kavos staliukas – mažas staliukas neužims daug vietos, tačiau leis jums mėgautis rytine kava netrukdomiems.
  • Suoliukas – tai bus puikus pasirinkimas tiems, kurie turi didžiules šeimynas. Kuomet visi keliatės pusryčiauti, galėsite labai lengvai ir patogiai susėsti prie stalo.

Miegamasis

Čia irgi norėsis ramybės ir komforto, tačiau čia – jau jūsų asmeninė erdvė, todėl tikrai nesuriškite sau rankų kūrybiškumo atžvilgiu. Pasitarkite kartu su savo antrąją puse dėl geriausio sprendimo renkantis baldus ir rūpinantis kitais interjero sprendimais.

Svarbiausi baldai:

  • Lova – patogi lova atrodys ne tik gerai, tačiau kartu atliks labai svarbią praktinę funkciją, leidžianti gerai ir patogiai ilsėtis.
  • Komodos – komoda bus pagrindinė vieta kur galėsite laikyti savo rūbus. Modernūs variantai tikrai nebūna gremėzdiški, o į palyginus nedidukę spintą galima sutaupyti labai daug daiktų.

Darbo kambarys

Galiausiai reikėtų pagalvoti apie savo darbo kambario baldus ir interjerą. Dabartiniai laikais vis daugiau mūsų dirba iš namų, paprasčiausiai dėl to, jog neturime kito pasirinkimo. Dėl šios priežasties itin svarbu susikurti patogią, ergonomišką ir produktyvią erdvę savo darbo kambaryje.

  • Stalas – tinkamas stalas ne tik atrodys gerai, tačiau svarbu bus patogus dirbti. Jei esate aukštas žmogus, investuokite į stalą su reguliuojamu aukščiu, leisiančiu patogiai sedėti ilgas darbo valandas.
  • Lentynos – ar tai būtų dokumentai ar knygos, lentynas bus puikus pagalbininkas stengiantis organizuoti įvairius failus ir dokumentus tvarkingai. Vėlgi, svarbiau čia bus funkcionalumas, o ne tiek stilius.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius kambarius ir jų baldus. Iš tiesų svarbu įvertinti tiek funkcines, tiek estetines baldų savybes, na ir žinoma, atsiklausti kitų asmenų nuomonės. Taip, tikrai neprašausite.

Parengta pagal baldaiska.lt informaciją.

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Skusti plaukelius namuose ar apsilankyti depiliacijos salone?

Šiuolaikinė pramonės plėtra kviečia nepageidaujamiems plaukams šalinti pasitelkti aparatinės kosmetologijos pasiekimus – lazeriu ar elektroepiliacija. Elektroepiliaciją Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose rekomenduojama atlikti tik...

Kaip sukurti minimalistinį namų interjerą?

Minimalistinis stilius buvo sukurtas XX a. Tuo metu augo pramonė, atsirado naujų technologijų, keitėsi žmogaus mąstymas. Žmonės siekė atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai atsispindėjo...

Kamado Bono Media grilis (dar žinomas kaip kamado rūkykla, kamado orkaitė arba kamado viryklė) yra tradicinė japoniška anglimis arba malkomis kūrenama viryklė. Keramikinė kamado...