Efektyvūs būdai valdyti įmonės buhalteriją

Įmonės finansų bei buhalterijos valdymas – ta vieni iš pagrindinių aspektų, kurie padeda įmonei efektyviai vykdyti savo veiklą bei generuoti pelną.

Verslo valdymo sistema, buhalterinė apskaita bei kiti aspektai užtikrina kompanijos gyvavimą, bet tam, kad efektyviai valdyti šiuos procesus, kiekvienas įmonės atstovas turi žinoti būdus, kurie padeda valdyti įmonės buhalteriją.

Išmokėti atlyginimą sau

Jei vadovaujate mažam verslui, gali būti lengva išbandyti ir įdėti viską į kasdienes operacijas. Galų gale, tas papildomas kapitalas gali labai padėti jūsų verslui augti.

Gordono koledžo finansų analizės programos magistras, profesorius ir direktorius Aleksandras Lowry teigė, kad smulkaus verslo savininkai neturėtų pamiršti savo vaidmens įmonėje ir turėtų atitinkamai atlyginti sau. Norite užtikrinti, kad jūsų verslo ir asmeniniai finansai būtų geros būklės.

„Daugelis savininkų, ypač iš pradžių, nepaiso išmokėti atlyginimo sau“, – sakė jis. “Jie mano, kad svarbiau yra pradėti verslą ir mokėti visiems kitiems. Tačiau, jei verslas nesiseka, niekada nebūsi sumokėjęs sau. Atminkite, kad esate verslo dalis ir reikia atlyginti sau tiek, kiek moki kitiems.

Išnagrinėti augimo galimybes

Be to, kad mokate sau, svarbu atidėti pinigus ir išnagrinėti augimo galimybes. Tai gali leisti jūsų verslui klestėti ir judėti sveika finansine linkme. „Tobias Financial Advisors“ vyriausiasis finansininkas Edgaras Collado teigė, kad verslo savininkai visada turėtų stebėti savo ateitį.

Smulki įmonė, norinti toliau augti, diegti naujoves ir pritraukti geriausius darbuotojus, turėtų parodyti, kad jie nori investuoti į ateitį. Klientai įvertins padidėjusį aptarnavimo lygį. Darbuotojai įvertins, kad jūs investuojate į įmonę ir jų karjerą. Galų gale sukursite daugiau vertės savo verslui, nei tada, jei visą savo pelną išleistumėte tik asmeniniams reikalams.

Papildomi ištekliai

Paskolos gali būti bauginančios. Jos gali sukelti nerimą dėl nesėkmes lydinčių finansinių padarinių. Tačiau be kapitalo, kurį gaunate iš paskolų, antplūdžio, galite susidurti su dideliais iššūkiais bandydami įsigyti įrangą ar išplėsti savo komandą.

Taip pat galite panaudoti pajamas iš paskolos, kad padidintumėte savo pinigų srautus ir taip susidurtumėte su mažiau problemomis, laiku mokant darbuotojams ir tiekėjams.

Kredito istorija

Augant jūsų įmonei, galbūt norėsite įsigyti daugiau komercinio nekilnojamojo turto, įsigyti papildomų draudimo polisų ir imti daugiau paskolų, kad palengvintumėte visus šiuos užsiėmimus.

Turint prastą verslo kredito istoriją, gauti visų šių sandorių ir įsigijimų patvirtinimą gali būti sunkiau. Kad išlaikytumėte gerą kreditą, kuo greičiau sumokėkite visą skolų finansavimą.

Pavyzdžiui, neleiskite, kad jūsų verslo kreditinės kortelės liktų daugiau nei kelias savaites. Taip pat neimkite paskolų su palūkanomis, kurių negalite sau leisti. Ieškokite tik tokio finansavimo, kurį galėsite greitai ir lengvai grąžinti.

Mokėjimas bei jų vėlavimas

Kiekvienas verslo savininkas turi klientą, kuris nuolat vėluoja su mokėjimais. Smulkiojo verslo finansų valdymas taip pat reiškia pinigų srautų valdymą, siekiant užtikrinti, kad jūsų verslas kasdien veiktų sklandžiai. Jei stengiatės rinkti iš tam tikrų klientų, gali būti laikas kūrybiškai spręsti, kaip atsiskaitote.

Per didelis grynųjų pinigų kiekis, susietas su neapmokėtomis sąskaitomis faktūromis, gali sukelti pinigų srautų problemas, o tai yra pagrindinė verslo nesėkmės priežastis. Jei turite vėluojančių klientų, ką mes visi darome, užuot siuntę jiems pakartotines sąskaitas faktūras ir skambučius, išbandykite kitokį metodą.

Pakeiskite mokėjimo sąlygas į” 2/10 Net 30 “. Tai reiškia, kad jei klientas sąskaitą apmoka per 10 dienų, jis gauna 2% nuolaidą nuo visos sąskaitos. Jei ne, sąlygos yra tos, kurias reikia sumokėti per 30 dienų.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius aspektus, kuriuos turėtų atlikti kiekvienas smulkaus verslo atstovas tam, kad jo įmonės finansai bei buhalterija būtų sutvarkyti ir neštų pelną, o ne nuostolį.

Daugiau informacijos apie verslo valdymą bei finansus galite sužinoti contourenterprise.lt

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

3 patarimai, kaip sukurti patrauklų prekės ženklo logotipą

Pirmiausia nustatant prekės ženklo atmosferą lengviau įtraukti čia aptartus logotipo dizaino patarimus. Logotipų pavyzdžiai naudoja kasdienę koncepciją bus lengviau sukurti atpažįstamą logotipą, kurį galėsite...

Skusti plaukelius namuose ar apsilankyti depiliacijos salone?

Šiuolaikinė pramonės plėtra kviečia nepageidaujamiems plaukams šalinti pasitelkti aparatinės kosmetologijos pasiekimus – lazeriu ar elektroepiliacija. Elektroepiliaciją Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose rekomenduojama atlikti tik...

Kaip sukurti minimalistinį namų interjerą?

Minimalistinis stilius buvo sukurtas XX a. Tuo metu augo pramonė, atsirado naujų technologijų, keitėsi žmogaus mąstymas. Žmonės siekė atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai atsispindėjo...