Kaip sukurti minimalistinį namų interjerą?

Minimalistinis stilius buvo sukurtas XX a. Tuo metu augo pramonė, atsirado naujų technologijų, keitėsi žmogaus mąstymas. Žmonės siekė atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai atsispindėjo namų dizaine.

Pagrindinis dizainerio uždavinys – teisingai užpildyti kambarį, paverčiant gyvenamąją aplinką funkcionalia, paliekant kuo daugiau laisvos erdvės  pusbario kėdėms bei kitiems minimalistinėms baldams. Situacija tokiuose kambariuose atrodo gana paprasta, tačiau sukurti glaustumą nėra taip paprasta, kaip atrodo. Galite pabrėžti pagrindines namų dekoravimo savybes:

  • Griežtos geometrinės formos;
  • Nėra ryškios tekstūros – visi paviršiai paprastai yra lygūs;
  • Šiuolaikinių medžiagų naudojimas.

Spalvų paletė tokiuose interjeruose yra labai santūri

Dažniausiai pasirenkama viena arba dvi pagrindinės spalvos. Lengviausias būdas – derinti juodą ir baltą, taip pat visus pilkos spalvos atspalvius. Leidžiama naudoti smėlio spalvą kaip pagrindinę spalvą, papildant ją rudais baldais.

Su sumaniai derinant tamsiai mėlyna arba tamsiai žalia taip pat puikiai tiks minimalistinio stiliaus interjere. Tačiau dizaineriai į tokius kambarius niekada neįtraukia ryškių, „prašmatnių“ spalvų. Leidžiama naudoti grynas spalvas (raudona, žalia, mėlyna), bet tik kaip nedidelius akcentus.

Pagrindinė apdailos medžiagų pasirinkimo taisyklė

Lubų, sienų ir grindų projektavimui naudojamos įvairios medžiagos: mediena, keraminės plytelės, natūralus ir dirbtinis akmuo. Dažnai paviršiai padengiami dažais.

Pagrindinė apdailos medžiagų pasirinkimo taisyklė – spalvų suvaržymas ir minimali tekstūra. Interjeras turėtų atrodyti šiuolaikiškai ir glaustai, todėl tinko, piešinių ir patrauklių elementų naudojimas yra netinkamas.

Baldai parinkti kuo funkcionalesni, o dekoracijų praktiškai nėra. Minimalistiniam stiliui būdingas įmontuotų konstrukcijų naudojimas, leidžiantis iškrauti erdvę. Ši taisyklė galioja ir įrangai: ją bandoma paslėpti sienų nišose. Jei viduje naudojami minkšti baldai, tuomet pasirenkami paprasti apmušalai ir griežtos geometrinės formos.

Geras apšvietimas yra minimalistinio stiliaus bruožas

Panoraminiai langai suteiks natūralios šviesos į kambarį. Jei nėra galimybės įrengti didelių langų angų, saulės trūkumą kompensuoja elektros apšvietimas.

Dažniausiai naudojamas įmontuotas apšvietimas, leidžiama naudoti lakoniškus sietynus. Darbo paviršiai turi būti aprūpinti papildomu apšvietimu, tam padės stalinės lempos, toršerai, įmontuojamos lempos.

Minimalistiniam stiliui būdingas beveik visiškas aksesuarų nebuvimas. Leidžiama pridėti keletą ryškių akcentų: tai gali būti paprastos pagalvės, paveikslas su geometriniu raštu, didelė vaza.

Taip pat minimalizuojamas tekstilės naudojimas: užuolaidos keičiamos žaliuzėmis, lovatiesės ir antklodės parenkamos paprastomis spalvomis, ta pačia spalvine gama kaip sienos, grindys, lubos ir baldai.

Savo jėgomis sukurti gražų interjerą nėra lengva užduotis, tačiau labai įdomi

Jei būsto savininkas nusprendė remontuoti ir nori gauti garantuotą puikų rezultatą, tuomet paprasčiausias sprendimas – kreiptis į specialistą. Patyręs dizaineris sukurs būsimo kambario projektą, parinks spalvas, sukurs harmoningą kompoziciją.

Tačiau ne visi turi pinigų mokėti už profesionalų paslaugas, o kai kurie tiesiog nori realizuoti savo dizainerio įgūdžius.

Pagrindiniai darbai

Atsikratykite šiukšlių. Netvarka yra pagrindinė problema, neleidžianti sukurti harmoningo minimalizmo stiliaus interjero. Pagalvokite, kam bus skirta patalpa (poilsiui, svečių priėmimui, darbui), kokie aksesuarai bus naudojami tiesiogiai interjere, o kokiems daiktams būtina numatyti sandėliavimo vietą;

Aiški erdvės ir zonavimo kompozicija. Ši rekomendacija aktuali dideliems kambariams ir studijos tipo apartamentams: prieš pradedant remontą būtina padalyti erdvę į funkcines zonas. Geriau įdėti sąlyginį separatorių, kuris atskirtų vieną zoną nuo kitos. Toks separatorius gali būti sofa, širma, drabužių spinta ir kt.;

Pridėti apšvietimą. Šviesa puikiai pabrėš situacijos glaustumą.

Jei įmanoma, be centrinio apšvietimo, būtina išryškinti visus darbinius paviršius – tai gali būti stalviršiai virtuvėje, stalviršis biure, papildomos lempos virš lovos galvūgalio netrukdys miegamajame;

Palaikyti švarą ir tvarką. Netvarka kambaryje ir išsibarstę daiktai pažeidžia pačią koncepciją: palikti maksimalią laisvą erdvę su minimaliu daiktų skaičiumi. Minimalizmo stiliaus interjero nepakanka sugalvoti ir įgyvendinti, tokiuose kambariuose reikia reguliariai palaikyti tvarką.

Apibendrinant

Įrengdami namus, turėtumėte sutelkti dėmesį į asmeninius pageidavimus. Tiems, kurie nori gyventi patogiai ir neapsikrauti perdėtu rūpesčiu daiktais, minimalistinis stilius bus puikus pasirinkimas.

Šaltinis: minimalist-store.com

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

3 patarimai, kaip sukurti patrauklų prekės ženklo logotipą

Pirmiausia nustatant prekės ženklo atmosferą lengviau įtraukti čia aptartus logotipo dizaino patarimus. Logotipų pavyzdžiai naudoja kasdienę koncepciją bus lengviau sukurti atpažįstamą logotipą, kurį galėsite...

Skusti plaukelius namuose ar apsilankyti depiliacijos salone?

Šiuolaikinė pramonės plėtra kviečia nepageidaujamiems plaukams šalinti pasitelkti aparatinės kosmetologijos pasiekimus – lazeriu ar elektroepiliacija. Elektroepiliaciją Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose rekomenduojama atlikti tik...

Kaip sukurti minimalistinį namų interjerą?

Minimalistinis stilius buvo sukurtas XX a. Tuo metu augo pramonė, atsirado naujų technologijų, keitėsi žmogaus mąstymas. Žmonės siekė atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai atsispindėjo...