Kaip taisyklingai prižiūrėti kūno odą nėštumo metu?

Nėštumo metu odoje gali atsirasti daug pokyčių. Šie pokyčiai yra susiję su moteriškų hormonų (estrogeno ir progesterono) padidėjimu odos pigmentuose, kraujagyslėse, liaukose ir imuninėje sistemoje. Šie pokyčiai gali būti fiziologiniai arba pasireikšti kaip odos sutrikimai.

Plaukų ir nagų pokyčiai

Atrodo, kad jūsų plaukų yra daugiau. Taip yra todėl, kad padidėjęs estrogenas palaiko ilgesnį plaukų gyvavimo ciklą. Deja, padidėję plaukai nubyra po gimdymo, o daugumą moterų labai nuliūdina prarasti plaukai. Nuostolis gali trukti nuo trijų iki šešių mėnesių.

Be to, plaukai gali padidėti ant veido, nugaros ir kojų. Tokiu atveju puikiai praverčia elektroepiliacija Vilniuje, Klaipėdoje ar kitame, jums patogiame mieste. Taip pat jūsų nagai gali tapti trapūs ir suskilinėti galuose.

Pigmentacija

Pastebėsite, kad patamsėja spenelių, lytinių organų odos spalva ir pilvo centras. Jau esančios strazdanos ir „apgamai“ tamsėja. Ant skruostų, kaktos, nosies ir smakro gali atsirasti tamsi dėmė, vadinama melasma.

Čia melanino nuosėdos padidėja paviršiniame ir odos viduryje. Laimei, pigmentas po gimdymo praeina.

Daugelis moterų paprastai turi silpną baltą liniją, einančią nuo bambos iki gaktos kaulo centro. Antrąjį trimestrą ši linija gali tamsėti, kad būtų matoma.

Yra dar viena lokalizuota pažastų ir kirkšnių pigmentacija, kai oda sustorėja ir tamsėja.

Strijos

Pilvo tempimas sukelia odos skilimą. Tai yra purpurinės banguotos linijos, atsirandančios ant pilvo, krūtų, šlaunų ir kirkšnių. Po gimdymo jos tampa blyškesnės spalvos, tačiau strijos lieka kaip nuolatiniai randai.

Kraujo pokyčiai

Su kraujagyslėmis susiję pokyčiai atrodo kaip delnų paraudimas, vadinamas palmių eritema; kojų venų varikozė, kraujagyslių gumbai ant dantenų ir kraujagyslių atsiradimas ant veido ir krūtinės.

Be šio paraudimo, padidėjusios riebalinių liaukų sekrecijos odai suteikia vaško blizgesio. Daugelis tai vertina kaip „nėštumo švytėjimą“.

Antrojo ar trečiojo trimestro pabaigoje vulvoje ir makštyje gali padidėti varikozė. Tai gali sukelti „sunkumo“ pojūtį kirkšnyje.

Odos priežiūros nėštumo metu patarimai

Kiekvieną dieną naudokite plataus spektro veidą nuo saulės, kad pigmentas netemtų. Venkite kaitrios saulės.

Nors nėštumo metu rekomenduojamas švelnus muilas, drėkinamieji muilai yra geresni. Nenaudokite burbuliukų vonių ir nešveiskite odos kasdien.

Naudinga drėkinamoji priemonė su saulės bloku. SPF koeficientas arba apsaugos nuo saulės faktorius turi būti bent 15–20.

Pilvui reikia praturtinančio fiziologinio drėkiklio, kuris būtų palaikomas specialiomis motinystės kelnaitėmis. Dauguma moterų ir toliau dėvi įprastas kelnaites, tačiau jos nepalaiko išsiplėtusios odos.

Kiti patarimai

Plyšių būtų mažiau, jei būtų dėvimos šios specialios motinystės kelnaitės. Norint, kad pilvo raumenys būtų stiprūs, reikia mankštintis. Sportas taip pat sumažina streso nelaikymą. Tai būklė, kai kosint ar stipriai čiaudint išteka šlapimas. Įrodyta, kad jūros dumblių įvyniojimai ir masažai nepadeda.

Laikykite kūną švarų, nes jausitės prakaituoti dėl karščio, tačiau vonias apsiribokite tik kartą per dieną. Laikykite plaukus švarius kasdieniu švelniu šampūnu.

Kreipkitės į savo gydytoją, jei turite blogą egzemą, nes jums gali prireikti steroidinių kremų, tačiau reikės skirti mažą stiprumą, nes steroidai gali praretinti jūsų odą, jei jų vartojama per daug.

Nepamirškite

Blogus spuogus galima gydyti antibiotikų losjonais, pavyzdžiui, eritromicino ar klindamicino losjonais. Nėštumo metu nenaudokite tretinoino (Retin-A) kremo, nes žinoma, kad jis sukelia daugybę kūdikio apsigimimų.

Sumažinkite maisto produktų, kuriuose yra daug mielių, kiekį, jei turite grybelinę lytinių organų infekciją.

Pakankamai miegokite. Pakankamas fizinis krūvis padeda odai spindėti. Kosmetikoje laikomasi pagrindinių dalykų, tokių kaip apsauginis kremas nuo saulės, drėkyklis, švelni valikliai.

Drėkinamieji vaistai padeda sumažinti niežėjimą. Naudingas fiziologinis drėkyklis. Stenkitės nenaudoti parafino ant odos, nes tai gali užkimšti odos poras. Niežuliui malšinti galima vartoti chlorfeniramino tabletes.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme kokios kūno odos problemos gali atsirasti nėštumo metu bei tai kaip taisyklingai prižiūrėti kūno odą šiuo laikotarpiu.

Jeigu norite sužinoti daugiau kviečiame apsilankyti depiliacijoscentras.lt.

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

3 patarimai, kaip sukurti patrauklų prekės ženklo logotipą

Pirmiausia nustatant prekės ženklo atmosferą lengviau įtraukti čia aptartus logotipo dizaino patarimus. Logotipų pavyzdžiai naudoja kasdienę koncepciją bus lengviau sukurti atpažįstamą logotipą, kurį galėsite...

Skusti plaukelius namuose ar apsilankyti depiliacijos salone?

Šiuolaikinė pramonės plėtra kviečia nepageidaujamiems plaukams šalinti pasitelkti aparatinės kosmetologijos pasiekimus – lazeriu ar elektroepiliacija. Elektroepiliaciją Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose rekomenduojama atlikti tik...

Kaip sukurti minimalistinį namų interjerą?

Minimalistinis stilius buvo sukurtas XX a. Tuo metu augo pramonė, atsirado naujų technologijų, keitėsi žmogaus mąstymas. Žmonės siekė atsikratyti visko, kas nereikalinga, tai atsispindėjo...