Ko reikia namų stogo dengimui?

Darbas, kuris dažniausiai reikalauja profesionalų pagalbos yra stogo dengimas. Šis procesas atliekamas gana ilgai, kadangi yra svarbu atsakingai atlikti kiekvieną žingsnį. Įrenginėjant skardinę, čerpinę ar plieninę stogo dangą, visada reikia papildomai pasidomėti apie šių medžiagų ypatybes bei bendrąsias charakteristikas.

Vis dėlto, jeigu planuojate patys atlikti stogo dengimo darbus, reikėtų atsižvelgti į daugybę faktorių. Šiame straipsnyje trumpai pristatysime pagrindinius elementus, apie kuriuos reikia pagalvoti prieš pradedant stogo dengimo darbus.

Stogo apsauga nuo išorinių poveikių

Sandarumas yra svarbus atliekant bet kuriuos namų statybos darbus, na o tai yra ypač aktualu ir įrengiant stogą bei klojant dangą. Sandarinimo medžiagų tikslas yra apsaugoti stogo konstrukcines dalis nuo įvairios iš atmosferos ateinančios drėgmės.

Apie kritulių poveikį įvairioms namo dalis ko gero daug pasakoti nereikia, kadangi ir taip aišku, jog prastai užsandarintos namo vietos ne tik tarnaus trumpiau, tačiau ir kartu gali atsieiti pakankamai brangiais remonto darbais.

Taigi, būtinai įsigykite tokius dalykus kaip hermetikus, tinkamos kokybės statybinius klijus ar putas, kurios padės apsaugoti jūsų namus.

Kokybiška sistema, apsaugojanti nuo drėgmės

Kitas su drėgme susijęs dalykas – tai lietaus nuvedimo sistemos. Vėlgi, tokios sistemos yra įprastas dalykas įrengiant bet kokio tipo stogą gyvenamuose namuose ar kitos paskirties patalpose.

Tačiau, privalome pabrėžti tai, jog turėti kokybišką tokią sistemą yra itin svarbu. Lyjant lietui, tokia sistema surenka ant stogo susikaupusius kritulius ir juos sėkmingai nukreipia, taip, kad drėgmė čia nesikauptų.

Oras mūsų šalyje dažnai būna negailestingas, todėl kokybiškas vamzdynas kuris nukreips kritulius nuo stogo yra būtinas.

Stogo kopėčios

Kaip žinia stogas, kaip kitos namo dalykas laikas nuo laiko reikalauja tam tikros priežiūros. Ar tai bus remontas, tų pačių lietaus vamzdžių keitimas ar viso labo tik geras jos ar pačios dangos pravalymas, saugumo sistemos čia tikrai bus svarbios.

Lipti ant stogo nuo ant žemės pastatomų kopėčių – pakankamai pavojingas dalykas, juk niekada nežinai kas gali ne taip ir nutikti, o mums teks susižaloti. Stogo kopėčios yra puikūs saugiau ir patikimai lipti ant stogo kur kas sumažinant riziką, jog kažkas atsitiks.

Vėlgi, sau gėdos nepasidarysite ją įsirengę.

Sistemų diegimas, kuriuos pašalina dūmus

Suprantama, jog kaminas – tai būdas išmesti įvairius suodžius ir kitus dūminius produktus iš namų sistemos į lauką. Kuomet šildome židinį šaltą žiemos vakarą, tinkama kamino sistema padės išmesti sudegusį kurą į lauką.

Senesnės statybos namuose į kaminus buvo kreipiama labai mažai dėmesio, todėl neretai žmonės save nuodydavo tiesiog bandydami pasišildyti, gamindamiesi maistą ir t.t. Na, o pačios sistemos taip pat pasižymėdavo žema kokybe.

Būtina atkreipkite dėmesį į savo stogo tipą, pasirinktą dangą ir pagal įsirenkite kaminą.

Apibendrinant

Straipsnyje trumpai aptarėme pagrindinius stogo priedus. Nors stogo dangą ir jos kokybė yra labai svarbi, ne priedų mes niekam neužtikrinsime normalaus namo įrengimo.

Parengta pagal manostogas.lt medžiagą.

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Pailginti LED žibintų tarnavimo laiką galite ir patys

Pagal taikomus reikalavimus kiekvienoje transporto priemonėje turi būti įrengti dviejų tipų privalomi žibintai – artimųjų ir tolimųjų šviesų. Artimųjų šviesų žibintai naudojami įprastai, o...

LED technologija dėl prieinamumo ir efektyvumo vis sparčiau užkariauja rinką

Daug laiko keliuose praleidžiantys vairuotojams yra būtina pasirūpinti, jog automobilis būtų itin saugus važinėti. Viena svarbiausių automobilio detalių, kuri padidina ne tik saugumą, bet...

Lauko apšvietimui – kokių klaidų vengti?

  Neapsisprendžiate kokį apšvietimą parinkti kiemui? Visi lauko šviestuvai gali būti pasirenkami pagal įvairiausius kriterijus. Tačiau norintiems mažų kainų ir aukštos kokybės, iš pradžių patariama...