Pavojinga liga sergantiems žvyneline – psoriazinis artritas

Psoriazinis artritas yra uždegiminė liga, kuria gali susirgti bet kokio amžiaus žmonės. Prieš šią būklę daugelį metų gali pasikartoti raudoni, pleiskanojantys bėrimai, kurie gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, o ypač ant kelių, alkūnių ar galvos odos. Kadangi bėrimai tai atsiranda tai praeina, žmonės nėra linkę kreiptis į gydytojus.

Sergantieji psoriaziniu artritu gali patirti vieno ar kelių pirštų patinimą, kelio ar alkūnės patinimą, stuburo ar sėdmenų skausmą. Žmonės skausmą ir sustingimą šiose vietose dažniausiai jaučia ryte. Atsipalaiduoti ir numalšinti nemalonius pojūčius gali šiltas dušas ar fizinis aktyvumas, tačiau po kurio laiko sustingimas grįžta.

Kiti psoriazinio artrito požymiai yra skausmas ir uždegimas, kai raiščiai ir sausgyslės yra įterpiami į kaulą, pavyzdžiui, ten, kur Achilo sausgyslė tvirtinasi prie kaulo. Tai taip pat gali apimti uždegimines žarnyno ligas, pasikartojančius vienos akies paraudimus ir skausmus, duobutes viename ar keliuose naguose.

Psoriazinis artritas ir sąnarių skausmas – gydymas ir valdymas

Gydymo tikslas yra atkurti normalų ir sveiką funkcionavimą bei užkirsti kelią sąnarių pažeidimams bei judėjimo paradimui. Ankstyva diagnozė gali padėti tinkamai valdyti ligą. Fizinis aktyvumas, sergant šia liga yra gyvybiškai svarbus, nes tinkamai parinkti pratimai gali padėti sumažinti kūno svorį, nuovargio ir depresijos jausmus, pagerinti miegą ir sureguliuoti žarnyno veiklą.

Profesionalūs kineziterapeutai ir individualizuotos treniruotės gali padėti efektyviai suvaldyti psoriazinį artritą, mažinant sąnarių patinimą ir skausmą. Kineziterapeutai tai atlieka taikydami švelnią manualinę terapiją ir minkštųjų audinių masažą.

Kineziterapeutai taip pat gali padėti nustatyti pradinį pratimų lygį, kuris bėgant laikui gali būti sunkinamas, siekiant pagerinti sąnarių lankstumą bei padidinti raumenų jėgą. Prie viso to, yra sudaromos mankštos programos namuose, su individualiu apmokymu.

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Pailginti LED žibintų tarnavimo laiką galite ir patys

Pagal taikomus reikalavimus kiekvienoje transporto priemonėje turi būti įrengti dviejų tipų privalomi žibintai – artimųjų ir tolimųjų šviesų. Artimųjų šviesų žibintai naudojami įprastai, o...

LED technologija dėl prieinamumo ir efektyvumo vis sparčiau užkariauja rinką

Daug laiko keliuose praleidžiantys vairuotojams yra būtina pasirūpinti, jog automobilis būtų itin saugus važinėti. Viena svarbiausių automobilio detalių, kuri padidina ne tik saugumą, bet...

Lauko apšvietimui – kokių klaidų vengti?

  Neapsisprendžiate kokį apšvietimą parinkti kiemui? Visi lauko šviestuvai gali būti pasirenkami pagal įvairiausius kriterijus. Tačiau norintiems mažų kainų ir aukštos kokybės, iš pradžių patariama...