Rankų odos priežiūros patarimai

Moterims labai svarbu kiek įmanoma ilgiau džiaugtis jaunatviška, švelnia ir dailia oda. Tam, jog būtų galima džiaugtis puikia odos būkle, reikia ja atitinkamai rūpintis. Veidui skirti dėmesį daugelis jau yra įpratę, tačiau ar nepamirštama rankų oda?

Būtent rankomis nudirbama daugiausiai darbų, liečiama įvairiausių paviršių, o šiltuoju sezonu, nesvarbu ar jūs su ilgomis rankovėmis, ar su trumpomis, jos vis tiek būna puikiai pasiekiamos kenksmingiems saulės spinduliams. Išoriniai veiksniai turi daug įtakos rankų odos būklei, todėl jų priežiūra turi būti atsakinga.

Dažniausios rankų odos sausėjimo priežastys

Rankų oda gali sausėti dėl daug priežasčių. Vienų oda yra tiesiog sausa, kitiems pakenkti gali saulės spinduliai ar netinkama mityba, mažas išgeriamo vandens kiekis. Oda sausėti gali ir dėl prastų priemonių naudojimo, pirštinių šaltuoju sezonu nenešiojimo. Šios priežastys puikiai parodo, jog odai galima lengvai pakenkti, jei pamirštama ją laiku apsaugoti.

Patarimai kaip rūpintis rankų oda:

  • Rankų oda kasdien yra varginama dezinfekcijos priemonėmis, muilu, karštu vandeniu, o tai paskatina jos sausėjimą. Tam, kad išvengtumėte žalos, reikia pradėti rankas plauti ne karštu, o šiltu vandeniu. Taip pat geriau rinktis prausiklius, kurių sudėtis yra švelni. Ypač puikiai tinka tie, kuriuose yra maitinamųjų ingredientų. Sausinant rankas, nereikėtų jų smarkiai trinti rankšluosčiu. Taip pat labai svarbu, kad po kiekvieno rankų plovimo ar dezinfekcijos, būtų naudojami rankų kremai. Jie užtikrina, jog oda gaus pakankamai drėgmės.
  • Saulės daroma žala nesunkiai pasiekia rankų oda. Ypač pakenkiama tiems, kurių oda yra plona. Tuomet gali atsirasti pigmentinių dėmių, rankų oda tampa nebe tokia elastinga, atrodo vyresnė. Tam, kad būtų maksimaliai išvengiama saulės žala reikia stengtis jos vengti arba naudoti kuo didesnį SPF turinčius kremus. Reikia nepamiršti, jog tokie rankų kremai reikalingi ne tik tuomet, kai deginamasi, bet visuomet, kai jos yra lengvai prieinamos saulės spinduliams: kai vairuojate, einate pasivaikščioti ir t.t.
  • Bėgant laikui, rankų odoje lieka vis mažiau poodinio riebalų sluoksnio, todėl jos pradeda raukšlėtis. Kad odai būtų suteikta maksimaliai naudos, reikia naudoti kokybiškas priemones. Reikia nepamiršti reguliariai nušveisti rankų odos švelniu šveitikliu. Tai padeda odos ląstelėms atsinaujinti. Rankų kremai su vitaminu E, aliejais, kolagenu padės odai suteikti jai reikiamą maitinimą, todėl bus lengviau išvengti raukšlelių, sausėjimo ir kitų nemalonių odos pasikeitimų.

Rankų oda yra lygiai tokia pati svarbi kaip veido ar kitų kūno dalių oda. Nors jai gali nereikėti tiek daug dėmesio kiek pareikalauja veidas, tačiau įdėti pastangų dėl puikių rezultatų tikrai verta. Geros priemonės, reguliarus odos šveitimas, apsauga nuo saulės yra geriausia, ką galite padaryti dėl gražios ir sveikos rankų odos.

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Toksinis šunų maistas

Šunys valgo didžiąją dalį produktų, kuriuos jūs jiems duosite. Tačiau ne visi kasdieniai maisto produktai ir gėrimai yra saugūs bei sveiki šunims. Yra rekomenduojame maitinti...

Už ką yra atsakingas vertimų biuras?

Vertimo biuras yra atsakingas už tai, kad tekstai, dokumentai, straipsniai, moksliniai darbai, sutartys  būtų kokybiškai išversti, todėl visada geriausia rinktis profesionalus. Naudodamiesi vertimų biuro...

Kokios situacijos gali priversti pasinaudoti vertimo biurų paslaugomis?

Su reikiamybę išversti kokio nors tipo tekstus į kitą kalbą susiduria daug kas. Vieniems tai kasdienybė darbinėje veikloje, kitiems reikalinga paslauga gyvenime, kai studijuojama...