Šilumos siurblių oras-vanduo sezoninis naudingumo koeficientas – sužinokite daugiau

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra vienas populiariausių Lietuvos gyventojų pasirinkimų. Tai, ko gero, optimaliausias variantas vertinant sukuriamo komforto ir kainos santykį. Į ką atkreipti dėmėsį, priimant tokį pasirinkimą?

Šie šilumos siurbliai idealiai tinka patalpoms su grindiniu šildymu, kuris pastaruoju metu įrenginėjamas kone visuose statomuose individualiuose namuose ar kotedžuose. Be to, jų kaina kur kas mažesnė nei geoterminių siurblių, juos paprasčiau įrengti, o tiek patalpas šildo, tiek karštą vandenį ruošia praktiškai taip pat efektyviai.

Šilumos siurbliai oras-vanduo vienas iš svarbiausių parametrų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra jo sezoninis naudingumo koeficientas (SCOP), kuris turi būti kuo didesnis. Jis parodo pagaminamos šilumos ir tam sunaudojamos elektros energijos santykį ir apskaičiuojamas pagal patvirtintą metodiką. Jeigu šilumos siurblio SCOP yra 4, vadinasi, sunaudojęs 1 kW elektros energijos jis pagamins 4 kW šiluminės energijos.

Svarbus ir šilumos siurblio galingumas. Dažnai klaidingai manoma, kad jis turi būti parenkamas vien tik pagal namo plotą. Iš tiesų labai svarbūs parametrai yra namo sandarumas ir šilumos nuostoliai. Namas gali būti mažas, tačiau nesandarus, turintis daug šalčio tiltų, nesandarius langus, per kuriuos šiluma iš vidaus labai greitai išeina.

Tokiu atveju vien pagal plotą parinktas šilumos siurblys neveiks efektyviai ir vartotojas bus nepatenkintas įrenginiu, nors iš tiesų šis tiesiog buvo blogai parinktas ir netinka jo namui. Todėl prieš perkant šilumos siurblį svarbu žinoti namo šilumos nuostolius, kuriuos turi paskaičiuoti kompetentingi specialistai-projektuotojai.

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Ar žinote, kodėl auksas toks vertingas?

Juvelyriniai dirbiniai - puiki dovana moteriai bet kokia proga. Viena labiausiai vertinamų - aukso dirbiniai, kurie niekada neišeina iš mados ir yra gero stiliaus...

Sidabras ar auksas – ką pasirinkti?

Kai ieškoma universalių papuošalų, kuriuos galėtų segėti kiekvieną dieną, dažniausiu pasirinkimu tampa auskarai ar kaklo papuošalai, kurių šiandien galime rasti labai įvairių. Renkantis aksesuarus gana dažnai...

Kokių formų pakabukai – populiariausi?

Pakabukai yra viena iš aksesuaro dalių, kuri ne tik gali praturtinti stilių, bet ir turėti individualią reikšmę tam žmogui, kuris jį nešioja. Visgi pakabukai...