Toksinis šunų maistas

Šunys valgo didžiąją dalį produktų, kuriuos jūs jiems duosite. Tačiau ne visi kasdieniai maisto produktai ir gėrimai yra saugūs bei sveiki šunims.

Yra rekomenduojame maitinti šunį tik kokybišku šunų maistu. Šiame straipsnyje sužinosite, kurie devyni produktai yra ypač pavojingi jūsų šuniui.

1. Svogūnai ir česnakai

Svogūnų rūšys yra ypač toksiškos šunims ir gali sukelti virškinimo trakto dirginimą ir raudonųjų kraujo kūnelių pažeidimą. Ligos požymiai ne visada būna nedelsiant pastebimi ir gali pasireikšti tik po kelių dienų.

2. Šokoladas

Kad ir koks viliojantis šokoladas būtų skirtas žmonėms ir šunims, šokoladas yra dar vienas nuodingas maistas šunims. Šokolade yra stimuliatoriaus, vadinamo teobrominu (juodo šokolado jame yra daugiausia), kuris yra toksiškas šunims ir gali sukelti inkstų nepakankamumą.

3. Makadamijos riešutai

Makadamijos riešutuose yra toksino, kuris gali paveikti jūsų šuns raumenis ir nervų sistemą ir sukelti silpnumą, galūnių patinimą ir dusulį.

4. Kukurūzai

Kukurūzai ant burbuolių gali būti mirtini, jei juos suvalgys jūsų šuo. Nors kukurūzus suvirškina šunys, burbuolė gali užsikimšti jūsų šuns žarnyne.

5. Avokadas

Avokadai yra dar vienas nuodingas maistas šunims. Avokadų augaluose yra medžiagos, vadinamos persinu, kurios yra lapuose, vaisiuose ir sėklose ir kuri gali šunims sukelti vėmimą ir viduriavimą.

6. Saldikliai

Mūsų noras gauti saldžių skanėstų, kramtomosios gumos ir gėrimų kartu su neriebiais, dietiniais ir be cukraus turinčiais produktais (įskaitant kai kuriuos žemės riešutų sviestus, todėl prieš naudodami tai kaip skanėstą, visada patikrinkite etiketę).

Dažnai pririšamas dirbtiniu saldikliu, vadinamu ksilitoliu, kuris sukelia insulino išsiskyrimas mūsų kūnuose.

Tačiau jei jūsų šuo suvirškina vieną iš šių saldintų maisto produktų, jie gali patekti į hipoglikemiją, susijusią su kepenų nepakankamumu ir kraujo krešėjimo sutrikimais.

7. Alkoholis

Alkoholis šunims daro didžiulę įtaką net ir mažomis dozėmis. Gėrimas sukelia ne tik intoksikaciją, kaip ir žmonėms, bet gali sukelti ligą, viduriavimą ir net centrinės nervų sistemos pažeidimus.

8. Virti kaulai

Šuniui dažnai yra duodami neapdoroti nevirti kaulai ir tai yra gerai, tačiau bet kokia kaina venkite išvirtų kaulų. Jie gali lengvai suskaidyti ir dideliais kiekiais sukelti vidurių užkietėjimą arba blogiausiu atveju – žarnos perforaciją, kuri gali būti mirtina.

9. Vynuogės ir razinos

Razinos yra daugelyje maisto produktų, kuriuos mėgstame valgyti, pavyzdžiui, pyragai, sausainiai ir dribsniai, todėl mums turėtų rūpėti ne tik vaisių forma. Veiklioji medžiaga, sukelianti toksiną, nežinoma, tačiau tiek vynuogės, tiek razinos gali sukelti sunkų kepenų pažeidimą ir inkstų nepakankamumą.

Pabaigai

Jei suvartojama, net nedidelis šių produktų kiekis gali būti mirtinas, todėl visada elkitės nedelsdami ir nuneškite šunį pas veterinarus.

Informacija yra parengta, vadovaujantis dimedium.lt medžiaga.

 

Kiti autoriaus straipsniai

Panašūs str

Paskutiniai straipsniai

Toksinis šunų maistas

Šunys valgo didžiąją dalį produktų, kuriuos jūs jiems duosite. Tačiau ne visi kasdieniai maisto produktai ir gėrimai yra saugūs bei sveiki šunims. Yra rekomenduojame maitinti...

Už ką yra atsakingas vertimų biuras?

Vertimo biuras yra atsakingas už tai, kad tekstai, dokumentai, straipsniai, moksliniai darbai, sutartys  būtų kokybiškai išversti, todėl visada geriausia rinktis profesionalus. Naudodamiesi vertimų biuro...

Kokios situacijos gali priversti pasinaudoti vertimo biurų paslaugomis?

Su reikiamybę išversti kokio nors tipo tekstus į kitą kalbą susiduria daug kas. Vieniems tai kasdienybė darbinėje veikloje, kitiems reikalinga paslauga gyvenime, kai studijuojama...